Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
22.08.2022
Komentáře (0)

Achát a jeho účinky

 

Achát zvyšuje informovanost a napojení člověka na kolektivní vědomí společnosti. Podporuje naši vnitřní stabilitu, vyrovnanost a zralost. Jeho ochranné vlastnosti podporují pocit bezpečí a sebevědomí. Zlepšuje naše mentální funkce tím, že zvyšuje koncentraci, vnímání a analytické schopnosti. Usnadňuje tak utřídění myšlenek, napomáhá k získávání zkušeností vedoucích k duchovnímu růstu a vnitřní rovnováze, podporuje smysl pro realitu. Achát posiluje tělo a propojení s energií Země. Achát jako krystal slouží při uzdravení všech druhů psychických poruch a uvádí naši mysl zpět do souladu s vnitřní jednotou.

Acháty jsou označovány za kameny receptivní, tedy dodávají energii zejména jinovou (ženskou), navíc jsou úzce spjaty s planetou Merkur a elementem vody.

  • Ve Feng-šuej se achát považuje za ochranný symbol.
  • Achát slouží jako uzemňovací kámen, který pozitivně působí na naši citovou, tělesnou i mentální rovnováhu.
  • Achát dokáže uvádět do souladu prvky Jin a Jang.

V duševní rovině achát citlivě napomáhá k tomu, aby se jeho majitel naučil přijímat sám sebe takový jaký je a podporuje u něj sebedůvěru a sebepoznání. Posiluje schopnost koncentrace pozornosti. Povzbuzuje k tichému rozjímání a zužitkování životních zkušeností.

V citové rovině achát pomáhá překonávat negativní pocity a zahořklost. Posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání, pomáhá při citových zklamáních. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, neboť odstraňuje vnitřní napětí. Acháty jsou výborné ochranné kameny také pro děti.

Jejich jemná energie ochlazuje a uklidňuje, vnáší do mysli klid a mír. Modré acháty jsou zvláště účinné při aktivaci a harmonizaci 5. komunikační krční čakry, která nám umožňuje svobodné sebevyjádření myšlenek a pocitů.

Acháty stabilizují naši auru, ruší a přetváří negativní energie. Jejich očistná síla působí mocně na tělesné i citové úrovni, učí přijímat lásku. Povzbuzuje trávící proces, působí na obtíže krku, problémů spojených s rameny, na poruchy štítné žlázy a infekce hrdla i lymfatických uzlin. Snižuje horečku a odstraňuje bloky nervového systému. Působí na artritidu, posiluje kosti, oči, žaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posilují krevní oběh a působí na kožní nemoci.

Jednou z přirozených forem využití achátu jsou svícny z minerálu achátu, které dokáží velmi účinně očišťovat prostor, ve kterém se nachází, a pohlcovat tak negativní vibrace. Zapálením čajové svíčky se navíc harmonizační účinek daného minerálu zesiluje, rozptyluje a zachovává v jeho okolí. Tímto jej můžeme označit za ochranný a stabilizující doplněk, který zároveň potěší a zpříjemní pobyt v pracovně či kdekoliv doma.

  

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli